Politechnika Łódzka - centrum studenckiego programu staży zagranicznych IAESTE

Od jutra Politechnika Łódzka będzie centrum studenckiego programu staży zagranicznych IAESTE. Do Łodzi przyjadą delegaci z bisko 20 krajów członkowskich IAESTE, by wziąć udział w międzynarodowej konferencji Strategic IAESTE Development (SID). Przedstawiciele Zarządu oraz władz Komitetów Narodowych IAESTE będą dyskutować i pracować nad nowymi strategiami rozwoju Stowarzyszenia.

Konferencja SID gromadzi kilkudziesięciu uczestników z blisko 20 krajów członkowskich. Jej tradycja sięga 1990 roku, ale w Polsce odbywa się po raz pierwszy. Zorganizowanie w Politechnice Łódzkiej tego wydarzenia to kolejny przykład zaangażowanie w rozwój ważnych w skali światowej działań edukacyjnych i społecznych oraz element potwierdzający trwałe wpisanie się uczelni w działalność programu IAESTE.

Wybór Łodzi jako miasta-gospodarza tej drugiej co do ważności konferencji, zapadł w styczniu tego roku decyzją delegatów Światowej Konferencji Generalnej IAESTE. Poprzednie miejsca obrad SID to między innymi: Bratysława, Wiedeń, Walencja, Ghent, Glasgow, Tunis, Belfast, Malmo, Reykjavik.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 29 kwietnia, o godz. 9:00 w Sali Seminaryjnej Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (bud. A10, ul. Stefanowskiego 18/22). Pozostałe obrady i warsztaty tematyczne odbywać się będą w Fabryce Inżynierów (bud. A18,ul. Stefanowskiego 2)

Intensywne sesje trzydniowego spotkania obejmują dyskusje w grupach roboczych, które zajmują się wymianą dobrych praktyk i doświadczeń związanych z organizowanie studenckich staży, marketingiem oraz sprawami administracyjnymi i strategicznymi planami wpływających na jakość programu IAESTE, a także rozwój i przyszłość Stowarzyszenia IAESTE.

Wydarzeniu towarzyszy program kulturalny, w którym zagraniczni goście będą mogli „zasmakować” postindustrialną Łódź. Zaplanowano m.in. Międzynarodowy Wieczór w Art._Inkubatorze - zrewitalizowanym budynku fabryki - a pożegnalną kolację w Pałacu Poznańskiego, czyli w imponującej fabrykanckiej rezydencji.

Stowarzyszenie IAESTE działa w 86 krajach na 6 kontynentach. Organizuje dla studentów uczelni technicznych staże pozwalające zdobyć naukowe i zawodowe doświadczenia poza granicami ojczystego kraju. Polska jest członkiem od 1959 roku. IAESTE Polska zajmuje drugie miejsce pod względem liczby wymienianych co roku ofert praktyk. Od tego momentu ponad 25 tysięcy polskich studentów skorzystało z programu. Podobna liczba studentów z zagranicy przyjechała do Polski.

na zdj. studenci IAESTE na Pioptrkowskiej, głównej ulicy miasta

Data dodania:2016-04-28