Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Po raz siódmy tydzień z matematyką i fizyką na PŁOd 5 września Politechnika Łódzka gości 128 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Przez tydzień, do 9 września,  uczniowie będą uczęszczać na zajęcia z matematyki i fizyki prowadzone przez wykładowców Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ oraz mieszkać w akademikach uczelni.

 

 

- Uczniowie z II LO w Zduńskiej Woli, LO w Poddębicach, I LO w Tomaszowie Mazowieckim oraz I LO w Sieradzu podczas zajęć będą korzystać z innowacyjnych narzędzi, które podnoszą atrakcyjność nauczania, np. w laboratoriach matematycznych poznają Maximę lub Geogebrę – mówi dr inż. Agnieszka Niedziałkowska, kierownik zespołu ds. szkół patronackich z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ.Jak zawsze przygotowaliśmy też ciekawe doświadczenia z fizyki w naszych nowocześnie wyposażonych laboratoriach. Tematy realizowane na zajęciach wykraczają poza materiał szkoły średniej. Część wykładów i ćwiczeń prowadzona będzie w języku angielskim.

 

 


W tym roku licealiści będą zwiedzać LabFactor – nowy budynek Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, a także Bibliotekę PŁ oraz w wolnym czasie będą korzystać z obiektów udostępnionych przez Centrum Sportu PŁ.

 

 

 

Projekt patronacki, nazwany „Tydzień z matematyką i fizyką” ma przybliżyć uczniom sposób przekazywania wiedzy w szkole wyższej i jednocześnie zachęcić do studiowania na PŁ.

 

 


Data dodania:2016-09-05
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Studenci Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki PŁ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE