75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

PIĘKNO Eksperymentu w Politechnice ŁódzkiejNowa galeria Politechniki Łódzkiej inauguruje artystyczną działalność.
Instytut Architektury i Wzornictwa Tekstyliów kształcący licencjatów i magistrów sztuki na kierunku Wzornictwo zaprasza do studenckiej Galerii JUTRO na pierwszą wystawę z cyklu „PIĘKNO Eksperymentu”.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną tkaniny, obiekty, instalacje będące elementami prac doktorskich oraz projektów naukowych realizowanych na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

 


- Eksponując urodę formy wynikającą z badań i eksperymentów pragniemy zbliżyć obszary działań inżynierów i artystów oraz zwrócić uwagę na intermedialność i przenikanie się różnych aspektów aktywności twórczej – naukowej i artystycznej – mówi kuratorka wystawy dr hab. Aurelia Mandziuk-Zajączkowska.


Na wystawie pokazane zostaną prace: dr. hab. inż. Marcina Barburskiego, dr inż. Marii Cybulskiej, mgr inż. Justyny Dominiak, mgr. inż. Pauliny Gilewicz, dr inż. Magdaleny Owczarek oraz mgr inż. Joanny Szkudlarek.

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w środę 22 czerwca, o godz. 14:00 w galerii JUTRO (Wydział TMiWT, ul. Żeromskiego 116, Instytut Architektury Tekstyliów, II piętro). Wystawa czynna będzie do 28 czerwca.

 


Data dodania:2016-06-21
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE