I. Ogólnopolska Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT)

W dniach 20-22 kwietnia 2016 r. w Jachrance koło Warszawy odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT).

PACTT  to pierwsza ogólnopolska organizacja zrzeszająca przedstawicieli uczelnianych jednostek odpowiedzialnych za zarządzanie i komercjalizację własności intelektualnej.

Podczas Konferencji poruszone zostały zagadnienia związane z komercjalizacją uczelnianych wyników badań. Uczestnicy PACTT podzieli się swoimi doświadczeniami ze współpracy z biznesem oraz przedstawili m.in. przykłady dobrych praktyk w transferze technologii. Omówione zostały również wspólne cele i plany PACTT na 2016 rok.

Konferencję uświetniły gościnne wystąpienia Pana dr Piotr Dardzińskiego – podsekretarza stanu w MNiSW oraz Pana Cezarego Grabarczyka - zastępcy Dyrektora NCBiR.

Data dodania:2016-04-27
Monika Kasieczka-Burnecka