Odznaczenia państwowe dla pracowników PŁ

Liczna grupa pracowników Politechniki Łódzkiej została wyróżniona odznaczeniami państwowymi.

W środę 16 listopada odbędzie się uroczystość, w czasie której uhonorowane zostaną osoby wybitnie zasłużone dla uczelni. Odznaczenia wręczy wicewojewoda Karol Młynarczyk i rektor PŁ prof. Sławomir Wiak.

Gala odbędzie się w auli widowiskowej (al. Politechniki 3a) i rozpocznie się o godz. 11.00.

Najwyższe odznaczenie - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski zostanie wręczony prof. Michałowi Tadeusiewiczowi z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Dwie osoby otrzymają Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi – dr hab. inż. Lucjan Krala z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, Srebrny Krzyż Zasługi dr hab. inż. Ewa Raj z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczonych zostanie 38 pracowników Politechniki Łódzkiej, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – 18, a Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzyma 29 osób.

Uroczystość zakończy się koncertem.

Data dodania:2016-11-15
Ewa Chojnacka