Nauka movi(e): "Maria Curie od laserów" - prof. Halina Abramczyk

„Maria Curie od laserów” - niemieckie media tak nazwały prof. Halinę Abramczyk kierującą Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej PŁ.

Profesor wraz z Zespołem na Wydziale Chemicznym, w nowoczesnym laboratorium opracowała metodę wykrywania wczesnych zmian nowotworowych techniką spektroskopii Ramana.
W cyklu „Nauka movi(e)”, prof. Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy oraz o problemach kobiet w świecie naukowym. To zagadnienie stało się tematem międzynarodowej konferencji „Women in Science”, która odbyła się, m.in., z inicjatywy uczonej, na Politechnice Łódzkiej.

Dlaczego jest tak mało kobiet w nauce, technologii, inżynierii i matematyce? Dlaczego jest tak mało kobiet roli lidera? Na te i inne pytania odpowiada prof. Halina Abramczyk w artykule Pytania o kobiety, opublikowanym w "Życiu uczelni" nr 137, s. 50-51. https://www.p.lodz.pl/pl/Zycie-Uczelni-nr-137-pazdziernik-2016