Młodzi w Łodzi - ruszyła kolejna edycja

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi. Zachęcamy studentów Politechniki Łodzkiej do składania wniosków do 21 października na stronie www.mlodziwlodzi.pl.

W roku akademickim 2016/2017 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 19 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują: BSH (3 stypendia), ABB (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), ASCO NUMATICS (1 stypendium), CORNING (1 stypendium), GFT (1 stypendium), LIKI MOBILE SOLUTIONS (1 stypendium), MIKOMAX (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SII (1 stypendium).  Łącznie to 16 stypendiów!

W ramach projektu uczelnie zapewnią bezpłatne zakwaterowanie w swoich domach studenckich: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku), POLITECHNIKA ŁÓDZKA (3 miejsca w akademiku), UNIWERSYTET MEDYCZNY (2 miejsca w akademiku).

Ponadto firma ERICPOL sfinansuje kurs programowania dla 12 osób, firma INFOSYS kurs języka niemieckiego dla 10 osób oraz kurs języka francuskiego również dla 10 osób, a firma P&G – bony edukacyjne dla 8 osób na naukę języka angielskiego na dowolnym poziomie.

O stypendia lub udział w kursach językowych i programowania mogą się ubiegać m.in. studenci Centrum Kształcenia Międzynarodowego (fundatorzy: ABB, Accenture, Amcor, BSH, Corning, P&G, Sii, Ericpol, GFT, Liki Mobile Solutions), Wydziału Chemicznego (fundatorzy: Amcor, Corning, Ericpol), Instytutu Papiernictwa i Poligrafii (fundator: Amcor), Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (fundatorzy: ABB, Accenture, BSH, Corning, P&G, Sii, Ericpol, GFT, Liki Mobile Solutions), Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (fundatorzy: Accenture, Sii, Ericpol, GFT, Liki Mobile Solutions), Wydziału Mechanicznego (BSH, Corning, P&G, Sii, Ericpol, ABB, ASCO) oraz Wydziału Organizacji i Zarządzania (ABB, Amcor, Corning, Ericpol).

O zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich PŁ mogą się ubiegać studenci studiów stacjonarnych drugiego roku lub wyższego, studiów I stopnia lub studenci studiów stacjonarnych studiów II stopnia wszystkich kierunków PŁ, którzy w semestrze poprzedzającym okres dofinansowania mieli przyznane stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Więcej informacji na stronie: https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/stypendia-pracodawcow

Data dodania:2016-10-07
Małgorzata Trocha