Łódzki Uniwersytet Dziecięcy dla 7 latków

ŁUD dla SIEDMIOLATKÓW - grupa III

(dzieci urodzone w 2010r. i 2011r.)
Warsztaty są takie same jak w semestrze letnim 2017

Program zajęć w semestrze letnim 2018

Każde dziecko może uczestniczyć w poniższych zajęciach:

• ,,Muzyka afrykańska'' Patrick Kana (zajęcia będą odbywać się w sobotę, mogą w nich uczestniczyć dzieci wraz z rodzicami)
  • 4 warsztaty dla dzieci w małych grupach (45 minut, w dni powszednie, po godz. 16.00)
  • jednorazowe wejście na jedn z ponizszych wykładów ŁUD:

24.02.2018 ,,Jak powstaje 200 ml wody na dobę w organizmie człowieka jako produkt uboczny?'', dr Takao Ishikawa, Uniwersytet Warszawski
(grupa I godz. 10.00, grupa II godz. 12.00)

17.03.2018 ,,Czy biedronki mają uszy?'' dr Irena Cieślińska, Dyrektor Programowy Centrum Nauki Kopernik
(grupa I godz. 10.00, grupa II godz. 12.00)

14.04.2018 ,,Lecimy w podróż kosmiczną! - czyli co wspólnego ze sobą ma skafander astronauty i patelnia?'', dr Paweł Barczyński, Centrum Nauki i Techniki EC1

Warsztaty:

,,Cegiełka do cegiełki, czyli jak zbudowany jest nasz dom wielki?'' - dr inż. Iwona Szer
Zapraszamy do budowy domu! Dzieci samodzielnie zbudują z prawdziwych styropianowych elementów budowlanych własny dom o powierzchni aż 4 m2. Poza tym dowiedzą się dlaczego dom stoi i jak należy go zbudować, aby długo służył swoim mieszkańcom. Chętni będą mogli spróbować swoich sił jako murarze. Choć cegiełki będą miniaturowe a cement ekologiczny, to wystarczy, aby przekonać się, że wcale nie tak łatwo wymurować prostą ścianę.

,,Co to jest chemia?'' - dr inż. Magdalena Nowosielska
Na początku zajęć dowiecie się, co kryje się pod nazwą chemia. W trakcie warsztatów wykonamy kilka doświadczeń, które pomogą Wam zrozumieć pewne zagadnienia. Na koniec odkryjemy magiczny świat farb chemicznych, wywołując je na specjalnej bibule używanej w laboratorium. Swoje prace zabierzecie do domu.

,,Co to jest fizyka?'' - mgr inż. Katarzyna Oleśko
Dzieci podczas tych warsztatów w przystępnej formule spróbują odpowiedzieć na pytanie czym jest fizyka. Dokona się to w wyjątkowej atmosferze wybuchów i strzałów z głową w chmurach i ze słodkim posmakiem lodów. Zajęcia skupiają się na przedstawieniu w prostym ujęciu podstawowych praw fizyki.

,,Niewidzialni siłacze'' - dr inż. Ewa Korzeniewska
Czy wiesz, że w przyrodzie występują niewidzialne siły oddziałujące na ludzi i przedmioty? Podczas warsztatów przeprowadzimy doświadczenia potwierdzające ich istnienie. W szczególności dowiecie się, co to jest środek ciężkości, dlaczego przedmioty pływają, dlaczego samolot lata. Zbadamy również siły oddziałujące pomiędzy magnesami, wyrysujemy linie pola magnetycznego i wykonamy nurka Kartezjusza, którego zabierzecie ze sobą do domu
Terminy:

Opłata za udział w programie ŁUD dla Siedmiolatków wynosi 30 zł.

Informacje dotyczące terminów zajęc dla grupy ŁUD dla Siedmiolatków w semestrze letnim 2018 będą systematycznie uzupełniane.

Data dodania:2016-02-16
Data aktualizacji2018-01-19