Konkurs na afiliację dla Fulbright English Teaching Assistants

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłasza konkurs na goszczenie English Teaching Assistants (ETAs) w roku akademickim 2016/17.

Fulbright ETAs podczas swojego 9-miesięcznego pobytu na polskiej uczelni asystują i/lub samodzielnie prowadzą lekcje języka angielskiego dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych, w tym też języka specjalistycznego, w wymiarze do ok. 20 godz. dydaktycznych tygodniowo oraz dodatkowo są do dyspozycji podczas indywidulnych konsultacji podczas 4 godz. dyżurów w skali tygodnia.

Polskie uczelnie zyskują absolwentów najlepszych amerykańskich uczelni. Stypendyści to native speakers języka angielskiego posiadający doświadczenie w nauczaniu i przygotowani do nauczania języka angielskiego.

Oprócz asystowania lub samodzielnego prowadzenia zajęć z języka angielskiego Fulbright ETAs aktywnie angażują się w działalność pozaakademicką: organizują i uczestniczą w konferencjach, prowadzą warsztaty tematyczne, kluby dyskusyjne, grupy teatralne, wykłady nt. kultury i historii USA, doradzają osobom zainteresowanym podjęciem studiów w USA lub wyjazdem na letni staż w ramach programu Work &Travel.

Kluczowe formy wsparcia stypendysty zgłaszane przez uczelnie goszczące to:

• nieodpłatnie zakwaterowania stypendysty na czas trwania stypendium w domu asystenta z własną łazienką oraz dostępem do kuchni lub w prywatnym mieszkaniu;
  • zapewnienie opiekuna udzielającego merytorycznego oraz praktycznego wsparcia stypendyście podczas realizacji stypendium w instytucji goszczącej;
  • zapewnienie stypendyście pakietu biurowego na uczelni umożliwiającego przygotowanie materiałów na zajęcia;
  • umożliwienie stypendyście uczęszczania na nieodpłatne lekcje języka polskiego inne

Zgłoszenia na załączonym formularzu można przesyłać do 24 marca 2016 r. na adres: aleksandra.matuszewska@fulbright.edu.pl.

Szczegółowych informacji udziela:

Aleksandra Matuszewska