75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Jo pomoże w nauceStudenci Politechniki Łódzkiej Justyna Tyran i Damian Guziak pokonali kilkanaście zespołów z całej Polski i zajęli drugie miejsce w konkursie ABB IT Challenge. Ich projekt Jo’s Legacy (Dziedzictwo Jo) to aplikacja, która wiąże losy wirtualnej postaci (tytułowy Jo) z osiąganymi przez uczącego się gracza wynikami w nauce. Justyna to studentka matematyki, a Damian to przyszły informatyk, oboje studiują na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Jo’s Legacy to uniwersalna gra edukacyjna, której ważną cechą jest możliwość wprowadzania własnych materiałów do nauki, wraz z tworzeniem do nich testów i egzaminów. - Dzięki temu nasza aplikacja zyskała dodatkowych odbiorców np. nauczycieli w szkole, którzy dzięki niej mogliby w ciekawy sposób przedstawiać wiedzę swoim uczniom, czy pracodawców, którzy mogliby stworzyć w jakiś inny sposób materiały szkoleniowe – mówi Damian Guziak.

W procesie nauki gracz najpierw wybiera historię w tle (backstory), a następnie rozdział, z którego chce się uczyć. - Backstory jest tak naprawdę zabiegiem kosmetycznym – tłumaczy Damian. – Gracz ma tu kilka możliwości - może np. ratować świat, może budować miasto bądź być sławnym fryzjerem. W te wszystkie role wciela się Jo. Po wybraniu historii będzie się zmieniać otoczka fabularna, grafika w grze, zdarzenia w grze oraz wirtualne przedmioty jakie będziemy mogli zdobywać poprzez naukę. Dzięki tym różnym scenariuszom możemy trafiać do różnych osób w różnym wieku - wybór historii w tle ma spersonalizować grę do oczekiwań gracza.

Dlaczego Jo’s Legacy? Jo jest pierwszą postacią jaką poznaje gracz. - Jego miejsce będą zajmować kolejni. Będą otrzymywać to co zdobył ich prekursor - Jo. Tak więc jego dziedzictwo będzie przekazywane niczym wiedza – wyjaśnia Damian.

ABB IT Challenge to organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB konkurs technologiczny, w którym szczególnie ważna jest umiejętność pracy zespołowej, innowacyjny pomysł oraz projekt rozwiązania odpowiadającego na realne potrzeby ludzi i zaprezentowanie planu wprowadzenia pomysłu w życie. Prezentacja oraz rozmowa (odpowiedzi na pytania) z jury odbywa się po angielsku.


Data dodania:2016-06-15
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE