James Joyce – Mistrz Literackiej Intrygi

„James Joyce – Mistrz Literackiej Intrygi” będzie bohaterem wystawy w galerii Biblioteki Politechniki Łódzkiej. To wydarzenie zaszczyci swoją obecnością Jego Ekscelencja Ambasador Irlandii w Polsce Pan Gerard Keown, który przyjedzie do Łodzi po raz pierwszy.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 10 października o godz. 13.00 na I piętrze budynku Biblioteki przy ul. Wólczańskiej 223 (bud. B22).
- Na wystawie będzie można prześledzić życiorys pisarza, rodzinne dzieje, podróże, wpływy innych pisarzy na jego twórczość. Poznamy miejsca i miasta, w których przebywał, gdzie powstawały jego kolejne dzieła – mówi pomysłodawczyni mgr inż. Mariola Socha. Ambasada Irlandii, która jest współorganizatorem wydarzenia udostępniła Bibliotece PŁ 22 rollupy, ciekawe w treści oraz ilustrowane archiwalnymi zdjęciami.
Odwiedzający będą mogli też obejrzeć szeroki i ciekawy wybór książek dotyczących twórczości Jamesa Joyce’a udostępnionych przez Bibliotekę Uniwersytecką w Łodzi. Od życiorysu, rozmów z pisarzem, szkiców monograficznych do rad związanych z odczytywaniem jego dzieł.
- W bogatym księgozbiorze znajdziemy opracowania sztuki aluzji literackiej i koncepcje „gry umysłu” w prozie pisarza. Jedną z najciekawszych pozycji jest „Siedem Pieśni do słów Jamesa Joyce’a na głos i fortepian op. 54” Karola Szymanowskiego, wydanie pochodzące z 1924 roku, które ukazało się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – mówi Mariola Socha zachęcając do obejrzenia wystawy.
Serdecznie zapraszamy.

Data dodania:2016-10-05