Grupa Tubądzin Mecenasem Nauki i Architektury Politechniki Łódzkiej

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych w Polsce. Swoją wiedzą i doświadczeniem regularnie dzieli się ze studentami i doktorantami uczelni. 14 września 2016 r. firma objęła Mecenat Nauki i Architektury Politechniki Łódzkiej.

Uroczyste podpisanie dokumentu o współpracy odbyło się w fabryce firmy w Ozorkowie. W ramach współpracy Grupa Tubądzin będzie wspierać działalność naukową PŁ,  w tym publikację i promocję najlepszych prac naukowych i doktorskich z architektury, a także promować utalentowanych studentów.
Politechnika Łódzka jest zaliczana do najlepszych uczelni technicznych w kraju. Znalazła się wśród laureatów na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych". Aby ułatwić swoim studentom pozyskanie praktycznej wiedzy oraz start na rynku pracy i w biznesie po opuszczeniu uczelni, Politechnika od 2015 r. współpracuje z Grupą Tubądzin, uważaną za lidera innowacji na rynku. Dzięki temu łódzcy studenci zyskali dostęp do interesujących praktyk i staży zawodowych.
W nowym roku akademickim 2016/2017 Grupa Tubądzin w ramach Mecenatu Nauki i Architektury Politechniki Łódzkiej będzie przygotowywała i realizowała m.in. cykliczne spotkania i programy dla kół naukowych oraz studentów w siedzibie firmy. Uczestnicy będą brali udział między innymi w warsztatach moodboardowych (nauce wizualnego przedstawiania koncepcji projektowych) oraz tematycznych, dedykowanych dla wskazanych wydziałów i kierunków. Cykle programowe dla studentów zakończą się certyfikowaniem nabytych kompetencji, potwierdzonych przez firmę Tubądzin. Ponadto przygotowane zostaną projekty dla środowiska nauki i biznesu wspólnie certyfikowane przez Tubądzin oraz Politechnikę Łódzką.
Politechnika Łódzka jest także patronem honorowym trwającego obecnie konkursu dla projektantów, architektów i studentów - Tubądzin Design Awards (TDA). Jego celem jest wspieranie rozwoju projektantów, którzy aktywnie realizują swoje pomysły. Uczelnia aktywnie włącza się w promocję przedsięwzięcia, a jej studenci i absolwenci mają szansę m.in. na uczestnictwo w warsztatach w DOROTA KOZIARA STUDIO w Mediolanie.
Podpis pod porozumieniem o objęciu mecenatu przez Grupę Tubądzin złożyli (na zdjęciu od lewej): ze strony Grupy Tubądzin prezes Zarządu Mirosław Jędrzejczyk i właściciel firmy Andrzej Wodzyński, a ze strony Politechniki Łódzkiej: rektor prof. Sławomir Wiak, dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska dr. hab. inż. Marek Lefik, prof. PŁ i dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki prof. Marek Pabich.

Data dodania:2016-09-22
Ewa Chojnacka