Finałowy dzień Campus France na PŁ

W programie tegorocznych obchodów Dni Campus France na Politechnice Łódzkiej, w czwartek (8.12) w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), przewidziane są m.in.: prezentacje absolwentów podwójnego dyplomu, konkursy oraz wystąpienia studentów z Francji.

Politechnika Łódzka jest jedyną uczelnią techniczną w Polsce, która prowadzi kształcenie studentów w języku francuskim w Centrum Kształcenia Międzynarodowego, od ponad 20 lat. PŁ realizuje także wiele wspólnych projektów naukowych i badawczo-rozwojowych z uczelniami i firmami we Francji.

W ramach programu Erasmus+ w ubiegłym roku akademickim - 2015/2016 - na PŁ przyjechało prawie 100 studentów francuskich. Ta liczba daje uczelni I miejsce w wymianie z Francją. Politechnika realizuje ponad 120 umów, w tym 105 umów w ramach Erasmusa oraz 19 międzyuczelnianych. Studenci politechniczni mogą otrzymywać podwójne dyplomy PŁ i francuski w jednej z pięciu uczelni. Każdego roku młodzi naukowcy korzystają z umów co-tutelle o wspólnych doktoratach, finansowanych przez rząd Francji.

Dni Campus France w Polsce to cykliczne wydarzenie  skierowane  do studentów oraz licealistów zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego oraz nauką języka francuskiego w Polsce. Tegoroczna edycja trwa od 16 listopada do 8 grudnia i odbywa się aż w 9 miastach akademickich. Ostatni Dzień Campus France zagości właśnie na Politechnice Łódzkiej. Wydarzenie organizowane jest przez Ambasadę Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencję Campus France, we współpracy z siecią Alliance Francaises i polskimi uczelniami.

Szczegółowy program wydarzenia na IFE dostępny jest w załączniku.

Data dodania:2016-12-07
Małgorzata Trocha