Cyfrowa platforma dla absolwentów France Alumni Pologne

Ambasada Francji i Instytut Francuski w Polsce zainicjowały powstanie sieci polskich absolwentów francuskiego szkolnictwa wyższego.

Cyfrowa platforma France Alumni Pologne zrzesza wszystkich zagranicznych absolwentów francuskich uczelni z całego świata.

Oferuje wiele usług pozwalających absolwentom pozostać w kontakcie z Francją oraz rozwijać własne sieci zawodowe.

Na nowym portalu internetowym zamieszczona jest elektroniczna baza członków sieci oraz wyszukiwarka ułatwiająca odszukanie kontaktów w celu zawodowym bądź prywatnym.

Co dwa miesiące, France Alumni Pologne wspólnie z APGEF (Stowarzyszenie Polskich Absolwentów Grandes Écoles) wydają biuletyn "Connexion France-Pologne" prezentujący aktualności o polsko-francuskich wydarzeniach organizowanych zarówno we Francji jak w Polsce.

France Alumni Pologne proponuje również udział w spotkaniach zawodowych typu « networking » dotyczących aktualnych tematów francusko-polskiego świata biznesu oraz w wydarzeniach organizowanych przez Instytut Francuski w Polsce (koncerty, festiwale filmowe).

Aby wspierać członków sieci w poszukiwaniu pracy oraz w przebiegu kariery zawodowej, France Alumni Pologne wraz z 9 firmami partnerskimi oddaje również do dyspozycji bazę aktualnych ofert pracy i staży.

Zapis do France Alumni Pologne jest bezpłatny.

Data dodania:2016-10-14
Agnieszka Roganowicz