8 medali dla naukowców PŁ na Targach IWIS

Podczas 14. edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków, która odbyła się online, jury oceniało ponad 250 rozwiązań z różnych dziedzin nauki, z ponad 20 krajów. Wszystkie prezentowane rozwiązania z Politechnikich Łódzkiej zostały nagrodzone medalami.

grafika IWIS 2020, zródło - iwis.polskiewynalazki.pl

Zespoły naukowe z PŁ otrzymały w sumie: 4 złote medale, 3 srebrne i medal brązowy. Na wystawie zaprezentowano trzy rozwiązania z Instytutu Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Doceniono też chemików. Medale otrzymały dwie innowacyjne technologie o proekologicznym charakterze zaproponowane przez zespół z Instytutu Technologii Polimerów i Barwników z Wydziału Chemicznego.

Kolejne trzy medale trafiły do interdyscyplinarnego zespołu, w którym współpraca połączyła naukowców Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej na Wydziale Chemicznym oraz Instytutu Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów we współpracy z Urzędem Patentowym RP oraz Międzynarodową Federacją Stowarzyszenia Wynalazców IFIA.

Więcej informacji na temat nagrodzonych rozwiązań w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2020-10-29
Małgorzata Trocha