70. urodziny Wydziału "Włókienniczego"

Na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (TMiWT), 12 czerwca (poniedziałek) obchodzony jest jubileusz 70-lecia powstania jednostki.

Główne wydarzenia jubileuszowe na Wydziale TMiWT to specjalne seminarium, podczas którego wybitni naukowcy, współtwórcy jednostki oraz  władze uczelni pokażą, jaką transformację przeszedł przemysł włókienniczy, jak w ciągu tych lat zmieniał się Wydział, aby sprostać oczekiwaniom młodych ludzi i rynku.

Jubileusz Wydziału to nie tylko ważne wydarzenia dla Politechniki Łódzkiej, ale również dla Łodzi. Przymysł włókienniczy, to główny nurt, na którym nasze miasto się rozwinęło, zbudowało swoją tradycję i historię.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali także wystawę prezentująca osiągnięcia Wydziału, zwiedzanie laboratoriów oraz bankiet jubileuszowy. Podczas obchodów uczestnicy będą mieli czas na wspomnienia oraz na wspólną zabawę w Klubie Futurysta.

Wydział TMiWT to jedyna w Polsce jednostka kształcąca specjalistów z zakresu bardzo szeroko pojętego włókiennictwa: projektowania, technologii, oceny oraz marketingu tekstyliów dla potrzeb przemysłu, jednostek naukowo-badawczych i firm. Absolwenci, których jest już blisko 12 tys. są rozproszeni po całym kraju.

Data dodania:2017-04-04
Małgorzata Trocha