Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

70. urodziny Wydziału "Włókienniczego"Na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (TMiWT), 12 czerwca (poniedziałek) obchodzony jest jubileusz 70-lecia powstania jednostki.

 

Główne wydarzenia jubileuszowe na Wydziale TMiWT to specjalne seminarium, podczas którego wybitni naukowcy, współtwórcy jednostki oraz  władze uczelni pokażą, jaką transformację przeszedł przemysł włókienniczy, jak w ciągu tych lat zmieniał się Wydział, aby sprostać oczekiwaniom młodych ludzi i rynku.

 

Jubileusz Wydziału to nie tylko ważne wydarzenia dla Politechniki Łódzkiej, ale również dla Łodzi. Przymysł włókienniczy, to główny nurt, na którym nasze miasto się rozwinęło, zbudowało swoją tradycję i historię.

 

Organizatorzy wydarzenia przygotowali także wystawę prezentująca osiągnięcia Wydziału, zwiedzanie laboratoriów oraz bankiet jubileuszowy. Podczas obchodów uczestnicy będą mieli czas na wspomnienia oraz na wspólną zabawę w Klubie Futurysta.

 

Wydział TMiWT to jedyna w Polsce jednostka kształcąca specjalistów z zakresu bardzo szeroko pojętego włókiennictwa: projektowania, technologii, oceny oraz marketingu tekstyliów dla potrzeb przemysłu, jednostek naukowo-badawczych i firm. Absolwenci, których jest już blisko 12 tys. są rozproszeni po całym kraju.

 

 

 

 


Data dodania:2017-04-04
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Nowe logo Wydziału TMiWT

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE