Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

6. edycja akcji Workcamp Łódź



W tym roku łódzki oddział Koła Młodych Polskiego Związków Inżynierów i Techników Budownictwa, do którego należą studenci PŁ, bierze udział w remoncie Szkoły Podstawowej nr 71 w Łodzi.

 

Sytuacja epidemiczna wpłynęła na organizację projektu Workcamp Łódź 2020. W wielu placówkach pożytku publicznego, ze względu na przebywające tam osoby, nie mogą pracować osoby trzecie, ale studenci dostali prośbę o pomoc od pracowników Szkoły Podstawowej nr 71 w Łodzi. Jak mówi Paulina Łopacińska, studentka budownictwa oraz sieci i instalacji w inżynierii środowiska na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ:

Remontowana w tym roku placówka znalazła się w trudnej sytuacji. Obecnie jest przepełniona, a niektóre lekcje odbywają się na korytarzach. Szansą dla normalnego funkcjonowania szkoły jest budynek po zlikwidowanym gimnazjum, który placówka dostała do dyspozycji. Niestety w „nowym” budynku nie ma żadnego wyposażenia, gdyż po likwidacji gimnazjum zostało ono rozdysponowane do innych szkół. Ponadto obiekt wymaga odświeżenia. Pracownicy oraz rodzice starają się wyremontować placówkę własnym sumptem, część sal lekcyjnych jest w trakcie malowania.

Jednak zakres niezbędnych prac jest znacznie większy, wobec czego ekipa Workcamp Łódź zdecydowała się wesprzeć placówkę tak, aby w odświeżonej i wyposażonej szkole we wrześniu uczniowie mogli zacząć zajęcia.

Naszym celem jest pomalowanie ścian w holu oraz odnowienie świetlicy i stołówki. Wymieniamy tam podłogi oraz drzwi, a także malujemy ściany. Następnie dzięki wsparciu firm, które ufundowały sprzęt, będziemy montować wyposażenie: stoliki, krzesła, szafki.

Jak wygląda praca w Workcampie?

Dołączając do wydarzenia, każdy z Nas boi się, że nic nie umie, więc pewnie nie będzie potrzebny. Ta sama myśl pojawiła się u mnie, ale już od pierwszego dnia, starsi bardziej doświadczenie koledzy pokazują jak robić, tłumaczą wszystko od podstaw. I to w tym projekcie dla mnie jest najpiękniejsze, grupa osób, która zaczyna pracę w zawodzie, niemająca wielkiego doświadczenia, tworzy zgrany zespól oparty na wzajemnej pomocy i wsparciu. Projekt Workcamp to wspaniałą inicjatywa pokazująca, że wśród młodych ludzi znajdują się osoby chcące bezinteresownie pomóc potrzebującym, często przeznaczając swój czas w wakacje. Oprócz wspaniałej zabawy, ogromu doświadczenia, na koniec każdego dnia pojawia się wielka dawka satysfakcji z wykonanej często trudnej i wyczerpującej pracy. Ten Workcamp jest inny niż wszystkie, ale co najważniejsze - jest, a to w obecnej sytuacji cieszy nas najbardziej

- wyjaśnia Paulina Łopacińska.

 

Workcamp to przedsięwzięcie, w którym remontowane są placówki pożytku publicznego. Łącząc wiedzę zdobytą w toku edukacji oraz zaangażowanie wielu ludzi, członkowie Koła Młodych Polskiego Związków Inżynierów i Techników Budownictwa pomagają osobom potrzebującym. Sami pozyskują sponsorów, opracowują plany i kosztorysy, a następnie wykonują prace naprawcze w danej placówce. Akcja odbywa się tradycyjnie w wakacje, a jedynym wynagrodzeniem jest wdzięczność i uśmiech osób, który pomagają.


Data dodania:2020-07-15
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska
Zdjęcia

Uczelnia

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE