5 tys. zł dla autora najciekawszych wspomnień o PŁ

Zachęcamy studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Politechniki Łódzkiej do udziału w konkursie na esej  "Moja Politechnika". Wystarczy w krótkiej formie literackiej opisać przeżycia związane ze swoją uczelnią. Może to być szczególne wspomnienie, wyjątkowe doświadczenie lub spotkanie, które coś zmieniło w naszym życiu.

Grafika promująca konkurs na PŁ Moja Politechnika

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Kapituła przyzna Grand Prix w wysokości 5 tys. zł, a także dwa wyróżnienia, każde po 2 tys. zł. Dodatkowo, nagrodzone prace zostaną opublikowane w biuletynie informacyjnym „Życie Uczelni”.

- Forma eseju może być poważna lub żartobliwa, pozostawiamy to do wyboru autora. Ważne jest, aby narracja łączyła się z tematem konkursu - mówi dr inż. Ewa Chojnacka, redaktor naczelna ŻU. - Kapituła Konkursu weźmie pod uwagę oryginalność i poziom literacki nadesłanych prac, szczególnie zwracając uwagę na sposób ujęcia tematu.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego posiedzenia Senatu z okazji 75-lecia Politechniki Łódzkiej. Patronat medialny nad konkursem objęło Forum Akademickie, ogólnopolski miesięcznik środowisk akademickich.

Konkurs wpisuje się w obchody 75-lecia Politechniki Łódzkiej i 35-lecia biuletynu informacyjnego "Życie Uczelni". Patronat nad nim objął JM Rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak.

Prace można przesyłać do 1 marca. Więcej informacji i regulamin konkursu znajdują się na stronie jubileuszowej PŁ.

Data dodania:2020-02-10
Małgorzata Trocha