Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

2. sezon cyklu "Wiedzą, co mówią"Od 11 października ruszy drugi sezon popularnonaukowego cyklu "Wiedzą, co mówią". Formuła krótkich filmowych wypowiedzi ekspertów z PŁ się nie zmieni, nowi będą natomiast bohaterowie.

 

W popularnonaukowych filmach czworo pracowników Politechniki Łódzkiej pokazuje, jak blisko każdego z nas jest nauka. Omawiane w kolejnych odcinkach zagadnienia zaczerpnięte są z życia codziennego, jednak ich profesjonalne wyjaśnienie pokazuje fascynujący świat wiedzy. Naukowcy merytorycznie odpowiadając na jedno pytanie w każdym odcinku, dzielą się swoją pasją.

 

Bohaterami "Wiedzą, co mówią 2" są: dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, dr inż. Paulina Komar z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, dr Marek Małolepszy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki oraz dr Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Ich sylwetki przybliżone będą w kolejnych artykułach.

 

Wśród tematów nowych filmów będą między innymi: jakość bawełny, superfood, różne skale liczb, zastosowania zwierciadeł. Eksperci PŁ poruszą również temat właściwości tkanin pościelowych, doboru źródeł sztucznego światła czy konsekwencji spożywania cukru.

 

Cykl, nagrodzony już w konkursie Genius Universitatis 2018, realizowany jest przez Centrum Multimedialne oraz Dział Promocji.

 

Zapraszamy na filmowe premiery w co drugi czwartek na stronę internetową PŁ oraz na kanał uczelni w portalu YouTube.

 


Data dodania:2018-09-06
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska,
Zdjęcia
Wiedzą, co mówią

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE