2. miejsce Chóru PŁ na Międzynarodowym Festiwalu w Macedonii

Pod koniec sierpnia, Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej wziął udział w trwającym pięć dni Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Macedonii, w miejscowości Ohrid. W wydarzeniu uczestniczyło 29 chórów z 8 krajów.

Akademicki Chór PŁ podczas występów w Macedonii

Chór Politechniki Łódzkiej wystąpił pod kierunkiem Magdaleny Kościuszko z trzema koncertami, w kategoriach: open-air, pop oraz muzyka sakralna. Wziął też udział w organizowanym podczas Festiwalu konkursie.

W części konkursowej chórzyści z PŁ wykonali cztery utwory: Cantate Domino - Josu Elberdina, Kyrie - Piotra Jańczaka, macedoński utwór Rum dum dum - Dragana Shuplevskiego oraz  Bohemian Rhapsody -  Marka Brymera przy akompaniamencie fortepianu. Zdobyli drugą nagrodę.

Występy Chóru Akademickiego PŁ możemy podziwiać od 50 lat. To jeden z najlepszych chórów amatorskich w Polsce. Część  bogatego dorobku została już wydana na płytach CD.

Data dodania:2019-09-05
Akademicki Chór PŁ podczas występów w Macedonii