2. Łódzkie Dni Informatyki w PŁ

Już po raz drugi, w PŁ i UŁ, odbyły się Łódzkie Dni Informatyki, wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych informatyką. Jednym z tematów przewodnich wydarzenia była technologia 5G, której sieć testowa najnowszej generacji będzie wdrażana na Politechnice Łódzkiej (fotorelacja).

Na zdjęciach zorganizowanych w ramach ŁDI na PŁ, foto. Jacek Szabela

Łódzkie Dni Informatyki, organizowane przez Politechnikę Łódzką, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki, są kierowane do studentów, uczniów szkół średnich i specjalistów z branży ICT. Wykład otwierający ŁDI wygłosił Marcin Cichy, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z wydarzenia przygotowanej przez Centrum Multimedialne PŁ.

Wiecej informacji o wydarzeniu na PŁ w Biuletynie Informacyjnym Życie Uczelni.

ŁDI to wydarzenie składające się z niemal 100 różnego rodzaju spotkań: wykładów, paneli i warsztatów prowadzonych przez praktyków z branży IT. Podczas tych spotkań omawiane są najszybciej rozwijające się obszary informatyki – takie jak np. internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, aplikacje mobilne, gry komputerowe czy praca w chmurze.

Jednym z ważnych elementów ŁDI jest możliwość spotkania z przedstawicielami największych pracodawców branży IT z Klastra i poznania ich oferty staży i pracy. Integralną częścią wydarzenia jest też ścieżka junior. W ramach wydarzenia młodzi adepci informatyki, 150 ucznów ze szkół średnich z Łodzi i regionu, bierze udział w warsztatach ucząc się m.in. programowania, animacji i tworzenia gier komputerowych. Uczniowie odwiedzą nowoczesne laboratoria w Centrum Technologii Informatycznych PŁ.

Łódzkie Dni Informatyki to inicjatywa prof. Sławomira Wiaka, rektora Politechniki Łódzkiej i zarazem przewodniczącego Rady ICT Polska Centralna Klaster. To właśnie Politechnika Łódzka – największa uczelnia techniczna w regionie – jest założycielem i koordynatorem klastra ICT, który obecnie skupia 32 podmioty (w tym przedsiębiorstwa branży IT, szkoły wyższe, instytucje otoczenia biznesu oraz Fundację Politechniki Łódzkiej – będącą zarazem administratorem klastra).

Wydarzenia zostały objęte patronatem honorowym przez: Ministra Cyfryzacji, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, Prezydenta Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Partnerami Łódzkich Dni Informatyki są: Miasto Łódź, Młodzi w Łodzi oraz Województwo Łódzkie.

Data dodania:2018-11-15
Małgorzata Trocha