2. edycja projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Na Politechnice Łódzkiej w sobotę (5.09) odbyła się inauguracja drugiej edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).

Baner promujący 2. edycję projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Dwudniowy zjazd uczestników projektu odbył się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Zajęcia zaplanowano w systemie mieszanym: stacjonarnym -  sześć spotkań oraz w formie e-learningu - dwanaście. Bierze w nich udział 167 osób. Wiele z nich, mając bardzo dobre doświadczenia z pierwszej edycji, przystąpiło do projektu po raz kolejny.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to projekt grantowy, którego liderem jest Politechnika Łódzka. Przyznane środki, prawie 50 milionów zł, są przeznaczone na podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz na aktywizację młodzieży uzdolnionej informatycznie.

Uczestnicy projektu otrzymują grant w wysokości 800 zł miesięcznie oraz pakiet bezpłatnych szkoleń z algorytmiki i programowania. Otrzymują także zestaw robotyczny do pracy z uczniami w kołach informatycznych i materiały dydaktyczne.

Politechnika Łódzka realizuje projekt CMI wspólnie z AGH w Krakowie oraz Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, a także Stowarzyszeniami: Cyfrowy Dialog oraz I love Math.

Informacje o inauguracjach są również na stronie CMI.

Data dodania:2020-09-04
Małgorzata Trocha