150. wydanie biuletynu informacyjnego PŁ - Życie Uczelni

Polecamy uwadze pracowników, studentów i absolwentów PŁ specjalne, jubileuszowe wydanie "Życia Uczelni". Biuletyn informacyjny Politechniki Łódzkiej ukazał się już po raz 150.

Okładka 150. numeru biuletynu Informacyjnego PŁ - Życie Uczelni

"Życie Uczelni" nieprzerwanie od 35 lat informuje czytelników o niemal wszystkich wydarzeniach na Politechnice Łódzkiej, sukcesach pracowników i studentów oraz projektach i planach na przyszłość.

W specjalnym, grudniowym numerze znalazło się m.in.: podsumowanie tematów ŻU z ostatnich pięciu lat. Informacje zostały zebrane w sześć grup tematycznych: nauka, współpraca z otoczeniem, doktoraty honoris causa, kształcenie, studenci i inwestycje.

150. wydanie "Życia Uczelni" zawiera w części wspomnieniowej szczególne kalandarium dokumentujące ważne chwile, które wpłynęły na rozwój i obecny obraz Politechniki Łódzkiej. Wybór tych wydarzeń i osiągnięć jest niepełny i czasem subiektywny, ale na pewno są to wydarzenia, do których warto wrócić pamięcią - czytamy we wstępie od redakcji specjalnego numeru: dr inż Ewy Chojnackiej - redaktor naczelnej ŻU i dr inż. Hanny Morawskiej.

Zachęcamy także do udziału w konkursie na esej "Moja Politechnika", ogłoszony w ramach obchodów 75-lecia Politechniki Łódzkiej. Do wygrania jest 5 tys. zł - nagroda główna oraz dwa wyróżnienia po 2 tys. zł.  Prace można nadsyłać do 1 marca.

"Życie Uczelni" można przeczytać na stronie Politechniki Łódzkiej. Jest do pobrania w pdf.

Data dodania:2020-01-02
Małgorzata Trocha