75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

12. program stypendialny Młodzi w ŁodziRuszyła rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi. Tym razem na łódzkich studentów czeka 28 stypendiów, 11 miejsc w akademikach oraz 40 miejsc na kursach języka angielskiego technicznego, języka japońskiego oraz kursie IT.

 

Program stypendialny Młodzi w Łodzi

 

Po raz 12. najlepsi studenci, wybranych przez pracodawców kierunków na łódzkich uczelnich, mogą ubiegać się o przyznanie jednego ze stypendiów fundowanych przez partnerów programu Młodzi w Łodzi. Mogą też ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania w domu studenckim, bądź udział w bezpłatnych kursach językowych lub IT.


Łącznie do 11 programów stypendialnych poszczególnych pracodawców złożono ponad 4130 wniosków. Komisje Stypendialne złożone z przedstawicieli pracodawcy-fundatora, uczelni oraz Urzędu Miasta Łodzi wybrały 247 studentów, którzy otrzymali stypendia w wysokości od 500 do 900 złotych brutto miesięcznie. Zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymało dotychczas 44 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało prawie 250 osób.


W roku akademickim 2019/2020 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowały 22 firmy i instytucje z Łodzi i regionu. Szczegóły na temat programu znajdują się na stronie Młodzi w Łodzi.


Data dodania:2019-10-03
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE