10. Forum rozwoju Mazowsza z udziałem naukowców z PŁ

16 i 17 października w Centrum Konferencyjnego MsMermaid, przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie odbędzie się 10. Forum rozwoju Mazowsza, w którym udział wezmą naukowcy z Politechniki Łódzkiej.

łówną ideą Forum Rozwoju Mazowsza jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Dwudniowe wydarzenie skupi uczestników z obszaru biznesu, nauki, administracji, a także organizacji pozarządowych. Podczas debat, prezentacji dobrych praktyk, innowacji technologicznych oraz inspirujących rozwiązań edukacyjnych i prospołecznych zaprezentują oni swój wkład w rozwój Mazowsza. Odwiedzający Forum będą mogli uczestniczyć w aktywnościach zarówno bezpośrednio, jak i śledzić je w czasie rzeczywistym w Internecie.

10. Forum Rozwoju Mazowsza odbywa się pod honorowym patronatem Komisji Europejskiej, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Bierze w nim udział ponad 50 Partnerów. Ze szczegółowymi informacjami o programach debat, ekspertach, partnerach oraz atrakcjach zaplanowanych dla odwiedzających można zapoznać się na stronie Wydarzenia www.forumrozwojumazowsza.eu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji za pomocą formularza umieszczonego na stronie Wydarzenia (każdy uczestnik otrzyma imienny identyfikator upoważniający do wejścia na teren 10. Forum Rozwoju Mazowsza).

W gronie Partnerów tego wyjątkowego Wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli Politechniki Łódzkiej: Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki i Automatyki. Podczas dwóch dni na naszym stanowisku będzie można zapoznać się z technologią tekstylnej ładowarki do urządzeń mobilnych, jak również zobaczyć i poznać biodegradowalne materiały do zastosowań medycznych oraz rolniczych; roboty mobilne, które są obecnie stosowane praktycznie w każdej gałęzi przemysłu oraz urządzenie przeznaczone do wspierania zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego.

Data dodania:2019-10-10
Agnieszka Garcarek-Sikorska