Data dodania 18.01.2022 - 09:33

Galeria JUTRO na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ zaprasza na wystawę zatytułowaną "9 +1 = książki". Ekspozycja prezentuje wybrane prace dyplomowe studentek kierunku wzornictwo, zrealizowane pod opieką dr. Macieja Jabłońskiego. Celem każdej pracy było zaprojektowanie książki, jednak autorki podeszły do tematu w bardzo różny sposób.

Najbardziej oszczędny w formie jest funkcjonalny i minimalistyczny projekt podręcznika do fonetyki języka angielskiego Zuzanny Stępkowskiej. Magdalena Trafalska zrealizowała projekt książki kucharskiej bogato ilustrowanej materiałem fotograficznym. Marta Potempa opracowała i zilustrowała książkę dla dzieci, pt. „Cukierki” w ramach programu wczesnej profilaktyki uzależnień. Projekt Anny Szychulskiej to zbiór opowiadań o Profesorze Tutce Jerzego Szaniawskiego. Każde opowiadanie uzupełnione jest ilustracją inspirowaną stylistyką lat 50-tych, z których pochodzą teksty. Alicja Koślaga nie tylko wykonała ilustracje potworów i duchów, ale również jest autorką wszystkich tekstów zamieszczonych w książce poświęconej zjawiskom paranormalnym. Marta Nowak przygotowała projekt, ale także samodzielnie wykonała dwie książki z tekstami terapeutycznymi. Prace Justyny Długosz i Martyny Jastrzębowskiej można zaliczyć do kategorii książek artystycznych. Zaprojektowały i samodzielnie wykonały te publikacje, są także autorkami tekstów - wyjaśnia dr Maciej Jabłoński z Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ, kurator prezentowanej wystawy.

Prace studentek można będzie oglądać do 22 lutego, w godz. 9.00- 13.00. Galeria JUTRO znajduje się na II piętrze, w gmachu Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, ul. Żeromskiego 116.