Nauka na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Projekty naukowe

• Strategia relacyjna sensu largo przedsiębiorstw funkcjonujących w Polsce.

Projekt NCN, dofinansowanie – prawie 300 000 zł.

• Podejście oparte na okazjach do zarządzania innowacjami w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Projekt NCN, dofinansowanie – prawie 240 000 zł.

• Analiza dynamiczna wpływu usieciowienia na kreowanie wartości przedsiębiorstwa.

Projekt NCN, prawie 230 000 zł.

1. z partnerami naukowymi:

College of Entrepreneurship and Law w Czechach, École Supérieure d'Ingénieurs en Électrotechnique et Électronique (ESIEE Paris) we Francji, Grenoble Ecole de Management we Francji, Katholieke Universiteit Leuven w Belgii, Kingston University w Wielkiej Brytanii, University of Aveiro w Portugalii, University of National and World Economy – w Bułgarii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnika Warszawska, Zakład Technologii Poligraficznych, COBR Przemysłu Poligraficznego w Warszawie, Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi, INP-Pagora Grenoble we Francji, Mikkeli University of Applied Sciences w Finlandii, Aalto University of Technology w Finlandii, Technische Universität Dresden w Niemczech, Slovak University of Technology na Słowacji, Ukrainian Academy of Printing na Ukrainie.

1. z partnerami biznesowymi:

AWP Nordic Products sp. z o.o., BROWIN sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o., Ceramika Paradyż S.A., Corning Optical Communications Polska sp. z o.o., DELIA Cosmetics Distribution sp. z o.o., DELL Products Poland sp. z o.o., Desen sp. z o.o., Flextronics Logistics Poland sp. z o.o., Klub 500 – Łódź, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., LUMILEDS Poland S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sieradzu sp. z o.o., MIRBUD S.A., PAMAPOL S.A., Pietrucha sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Robót Mostowych MOSTY Łódź S.A., Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., TOSEN sp. z o.o., VEOLIA ENERGIA Łódź S.A., WIELTON S.A., Zakład Produkcji Drzewnej Drewnopol Pabianice, Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych, Voith, PMP Group sp. z o. o., Klaster Małopolski, Polska Izba Druku, Polska Izba Fleksografów, Albea HPC sp. z. o. o., Barmey, Drukarnia Prasowa, Drukarnia ERBI, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Poligrafika, Przegląd Papierniczy, PolskaPRESSE sp. z o.o., Huber Polska sp. z o.o., Sagalara, Hornet sp. z o.o., Finger Print, Tesa sp. z o.o., Stora Enso S.A., Mondi sp. z o. o., EMTEC, FlintGroup, Sofidel Poland sp. z. o. o., VelvetCARE.

Prodziekan ds. rozwoju

dr hab. Małgorzata Koszewska, profesor uczelni