Nauka na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

Projekty naukowe

• Fotoniczny procesor analogowy wykorzystujący nieliniową odpowiedź laserów VCSEL.

Projekt NCN, dofinansowanie – prawie 1 400 000 zł.

• Dynamiczny model lasera VCSEL przeznaczonego do systemów optycznego przesyłu danych na małe odległości.

Projekt NCN, dofinansowanie – prawie 900 000 zł

• Modelowanie półprzewodnikowych laserów azotkowych z pionową wnęką rezonansową o emisjoi powierzchniowej.

Projekt NCN, dofinansowanie prawie 650 000 zł.

1. z partnerami naukowymi:

krajowymi: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;

zagranicznymi: University of Southern Denmark w Danii, Universite´Pierre et Marie Curie we Francji, Ecole Politechnique de Lousanne we Francji, Technische Universiteit Berlin w Niemczech, Vrije Universiteit w Holandii, Politechnika Kijowska na Ukrainie, Politechnika Lwowska na Ukrainie, Herder - Instituts Für Historische Ostmitteleuropaforschung w Niemczech, University of Pennsylvania w USA, Microsoft Reserch Cambridge w Wielkiej Brytanii, Univerista degli Studi di Calabria we Włoszech, Kwa-Zulu-Natal University w RPA, Illinois University w USA;

1. z partnerami biznesowymi:

Komisja Nadzoru Finansowego, Infosys Poland sp. z o. o., Rossmann Bluerank sp. z o. o., epruf S.A. Grupa Kapitałowa Pelion S.A., Commerzbank Transition Technologies S.A., Fujitsu sp. z o.o., Cybercom Poland sp. z o.o., CERI, Hexagon, Asseco, Atos, Comarch S.A., Ericsson sp. z o.o., Infosys Polnad sp. z o. o., Inovatica sp. z o. o., Oberthur Technologies sp. z o. o., Pixel Technology s.c., Teyon, SUPERHOT, Unit9 Le Polish Bureau, Bluebrick sp. z o. o., Plastic s. c., Wastelands Interactive, Makimo sp. z o. o., Microsoft, Vescom sp. z o. o., CD Projekt RED S.A., Techland sp. z o. o., 11Bit Studios S.A., Vivid Games S.A., Finn sp. z o.o., Q-Loc S.A., The Farm 51 S.A., Artifex Mundi S.A., CI Games S.A.

Prodziekan ds. rozwoju
dr hab. inż. Maciej Dems, profesor uczelni