Komisja Europejska potwierdziła wysoką jakość kształcenia w PŁ

Politechnice Łódzkiej przyznano aż dwa wyróżnienia świadczące o europejskich standardach kształcenia w naszej uczelni - ECTS Label oraz Diploma Suplement Label. Uczelnia otrzymała ECTS Label już po raz drugi, na kolejne 4 lata. To europejskie wyróżnienie świadczy o tym, że nasza uczelnia spełnia standardy określone w systemie ECTS (europejski system transferu i akumulacji punktów), jest dowodem wysokiej jakości kształcenia i właściwej organizacji procesu studiów.

PŁ otrzymała też Diploma Suplement Label. Wyróżnienie to potwierdza, że wydawany przez Politechnikę Łódzką Suplement do dyplomu jest dokumentem zgodnym z wymaganiami Komisji Europejskiej.

O randze tych wyróżnień świadczy również to, że z uwagi na wysokie wymagania Komisji Europejskiej, tylko niektóre uczelnie w Europie posiadają ECTS Label oraz Diploma Suplement Label. Ze względu na olbrzymi nakład pracy jaki jest potrzebny do spełnienia wymagań w tym zakresie, tylko kilka polskich uczelni wystąpiło o nadanie tych certyfikatów.

Data dodania:2013-12-19
Małgorzata Trocha