Władze uczelni spotkały się z dziennikarzami

Władze Politechniki Łódzkiej: rektor PŁ - prof. Stanisław Bielecki oraz rektor-elekt - prof. Sławomir Wiak, spotkali się w piątek, 29 lipca z dziennikarzami, aby poinformować o stanie prac związanych z zabezpieczaniem zabytkowej willi rektoratu PŁ po pożarze.

Prof. Stanisław Bielecki powiedział licznie przybyłym dziennikarzom o trwających pracach zabezpieczających obiekt: "Zakończone zostało stawianie największego w kraju rusztowania o wysokości 27 m. nad pałacykiem (zdjęcia w załączeniu). Rusztowanie zbudowano według najnowszych technologii. Teraz budynek jest zabezpieczony i można przystąpić do prac remontowych. Robimy to krok po kroku. Pracują nad tym eksperci. We wrześniu chcemy zacząć kłaść dach. Prace remontowe całej willi potrwają około dwóch lat. Po pożarze odzyskaliśmy wiele rzeczy znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach budynku."

Rektor- elekt, prof. Sławomir Wiak w swojej wypowiedzi podkreślił duże znaczenie zabytkowej willi R. Richtera dla społeczności: "Ten pałacyk to nie tylko serce Łodzi, ale dziedzictwo kulturowe kraju."

Na zakończenie spotkania obecny rektor prof. S. Bielecki zaapelował o pomoc finansową na remont zabytku: "Prosimy o pomoc finansową władze miasta oraz firmy, abyśmy mogli w pełni odrestaurować pałacyk."

Data dodania:2016-07-29
Małgorzata Trocha
Spotkanie władz uczelni z dziennikarzamiSpotkanie władz uczelni z dziennikarzamiSpotkanie władz uczelni z dziennikarzami