Władze rektorskie o sytuacji po pożarze na PŁ

Po piątkowym (8.07) pożarze willi Reinholda Richtera, siedziby władz rektorskich uczelni i administracji Politechniki Łódzkiej, rozpoczęła intensywne działania grupa robocza zajmująca się sprawami przywrócenia rektoratu do pełnego funkcjonowania.

Odpowiednie służby: policja i prokuratura, prowadzą działania zgodne z procedurami. Władze uczelni pracują nad przywróceniem do działalności personelu administracyjnego, który zajmował pomieszczenia w pałacyku rektoratu. Pracownicy zostaną na pewien czas przeniesieni do innych pomieszczeń.

Władze uczelni wierzą, że po zakończeniu procedur związanych z wyjaśnieniem przyczyn pożaru, będzie można szybko rozpocząć prace remontowe, które przywrócą cenny zabytek do użytkowania.

Rektor PŁ, prof. Stanisław Bielecki

Rektor-elekt PŁ, prof. Sławomir Wiak