Sukcesy zespołu Iron Warriors we Francji

Ostatnie dwa weekendy były dla zespołu Iron Warriors ze Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji na Politechnice Łódzkiej bardzo pracowite i przyniosły kilka sukcesów.  Nasi studenci dwukrotnie rywalizowali na zawodach super oszczędnych pojazdów we Francji. Na pierwszych zawodach, oficjalnym rozpoczęciu sezonu Shell Eco Marathon, stanęli na podium zajmując drugie miejsce. Zawodnicy ścigali się na torze kartingowym w francuskim Le Mans, tuż obok legendarnego Circuit de la Sarthe, gdzie odbywają się sławne wyścigi 24h.

Po dniu przerwy bolid Eco Arrow jeździł już po ulicach Valencienes na północy Francji. Spośród 56 drużyn, w tym 13 w kategorii benzynowych prototypów, nasza drużyna okazała się najlepsza. Miłośnicy motoryzacji przejechali 489 km na litrze paliwa i oprócz pucharu za pierwsze miejsce, otrzymali również wyróżnienia za Design (II miejsce) i Innowacje zastosowane w bolidzie (III miejsce).

Data dodania:2016-05-25
Piotr.Binias