Rola kobiet w nauce - konferencja międzynarodowa

Politechnika Łódzka, Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na międzynarodową konferencję „Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie”, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi.

Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w róźnych dziedzinach nauki. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów.

Kobiety napotykają trudności w pokonywaniu kolejnych etapów kariery m.in.: stereotypy, dyskryminacja podczas obsadzania stanowisk w centralnych komisjach naukowych, radach nadzorczych parków technologicznych, powoływania do PAN, NCN, NCBiR itd. W ostatnich latach powstało wiele programów wspierających i promujących kobiety, jednak wciąż jest wiele do zrobienia.

Więcej informacji o konferencji na stronie organizatora.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o kontakt z dr hab. Beatą Brożek-Płuska; beata.brozek-pluska@p.lodz.pl

Data dodania:2016-06-09
Małgorzata Trocha