PŁ zakończyła pierwszy etap rekrutacji

Informatyka – studia w języku polskim oraz w języku angielskim - okazały się hitem tegorocznej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Łódzkiej. W poniedziałek, 25 lipca, Politechnika Łódzka zakończyła pierwszy etap rekrutacji.

W pierwszym etapie rekrutacji na studia stacjonarne - pierwszego stopnia zarejestrowało się w systemie 17763 kandydatów. Uczelnia przyjęła 3640 osób. Wywieszone listy przyjęć są ostateczne i nasi przyszli studenci mogą pojechać na wakacje.

Najwięcej kandydatów zgłosiło chęć studiowania na informatyce, która w Politechnice Łódzkiej prowadzona jest przez dwa wydziały: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) oraz Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Na każdym z tych wydziałów było prawie 1100 zgłoszeń.

Także na informatyce była największa konkurencja – prawie 13 zgłoszeń na jedno miejsce na anglojęzyczne studia information technology oraz computer science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego. W tym roku popularne są także: logistyka oraz inżynieria biomedyczna – ponad 7 zgłoszeń na jedno miejsce, a także automatyka i robotyka (na wydziale EEIA) – ponad 6 zgłoszeń na miejsce.

Uczelnia kształci na studiach stacjonarnych I stopnia w ramach 45 kierunkach studiów (61 kierunków, jeżeli uwzględniamy, że kierunek o tej samej nazwie prowadzony jest na różnych wydziałach, a także w językach obcych).

Na niektórych kierunkach oferowanych przez Politechnikę Łódzką nie wszystkie miejsca zostały wypełnione i tam nadal można starać się o indeks uczelni. W piątek, 29 lipca rozpoczyna się drugi etap rekrutacji, którym objęto kierunki studiów, na których pozostały wolne miejsca. Etap ten potrwa do 14 września.

Pełna lista wolnych miejsc - kierunków i rodzajów studiów pierwszego stopnia, na które będzie prowadzony nabór w II etapie rekrutacji znajduje się na stronie rekrutacja.p.lodz.pl oraz w załączniku.

Data dodania:2016-07-25
Małgorzata Trocha