PŁ gospodarzem Mistrzostw Świata w brydżu

Politechnika Łódzka oraz Klub Uczelniany AZS PŁ są organizatorem odbywających się w Łodzi Akademickich Mistrzostw Świata w brydżu. Wśród uczestników tej najwyższej rangi imprezy sportowej dla studentów, gościmy najlepszych brydżystów z całego świata. Od 22 sierpnia, przez 5 dni zawodnicy będą toczyć rywalizację w murach Instytutu Europejskiego  (ul. Piotrkowska 262).

- Udział w Akademickich Mistrzostwach Świata potwierdziło 12 zespołów z 8 krajów: Austrii, Czech, Chin, Japonii, Łotwy, Holandii, Serbii oraz z Polski. Najliczniejszą reprezentację wystawi Polska - 3 teamy. W gronie reprezentantów kraju znalazł się student Politechniki Łódzkiej Tomasz Jochymski, który w maju br. wraz z prof. Grzegorzem Bąkiem startował w Akademickich Mistrzostwach Polski, również organizowanych przez KU AZS PŁ - informuje Joanna Domiza, wiceprezes Klubu.

W poniedziałek, 22 sierpnia, w godzinach wieczornych nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw. Zainaugurował je tradycyjny przemarsz reprezentacji, których chorążymi byli zawodnicy startujący w mistrzostwach. W niedzielę (28.09) zaplanowano zakończenie imprezy i uroczystą ceremonię dekoracji zwycięzców.  Jeśli pogoda dopisze, impreza odbędzie się w ogrodzie za Pałacem Instytutu Europejskiego.

- Oprócz zawodników na Mistrzostwach gościć będziemy także członka komitetu wykonawczego Światowej Federacji Sportu akademickiego (FISU) z Emiratów Arabskich - Omara Al-Hai. Co ciekawe, będzie to jego druga wizyta w Łodzi na zawodach z cyklu AMŚ, gdyż wizytował naszą imprezę w 2012 roku, kiedy to Politechnika organizowała Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych. Nad prawidłowym przebiegiem Mistrzostw pracuje sztab wolontariuszy, którymi są studenci Politechniki Łódzkiej, a także jej absolwenci, stale wspierający realizację ambitnych planów Klubu. Ich praca jest nieoceniona - dodaje organizatorka, Joanna Domiza.

Data dodania:2016-08-22
Małgorzata Trocha